img

10 korzyści zdrowotnych płynących z picia soku z granatów

Granaty są wspaniałymi owocami z prawdziwie starożytną historią lecznictwa. W rzeczywistości, granaty są wielokrotnie wymieniane w świętych pismach jako owoce o właściwościach leczniczych!

Kiedy zobaczysz granat po raz pierwszy, możesz się zastanawiać, co z nim zrobić. Czerwona skórka zewnętrzna jest twarda i gruba, i niełatwo powiedzieć, jak ją jeść. Z czasem dowiesz się, że korzyści płynące z soku z granatów zaczynają się, gdy odkleisz ochronną skórkę i wydobędziesz małe, soczyste, czerwone, wewnętrzne pestki.

Nasiona te można pić w postaci soku, spożywać w postaci gotowej, dodawać do potraw, a nawet zaparzać jako herbatę ziołową. W tym artykule poznasz 10 odwiecznych korzyści zdrowotnych płynących z picia świeżego soku z granatów!

Korzyść 1: Sok z granatów łagodzi objawy anginy

Angina to wszystko to, czego większość ludzi chce uniknąć: jest bolesna, wysoce zaraźliwa i często zajmuje trochę czasu, aby odejść, nawet przy użyciu silnych leków.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich cierpi na anginę, z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że istnieje domowy sposób na anginę, który jest zarówno smaczny, jak i skuteczny.

Możesz użyć granatu na różne sposoby, aby przyspieszyć gojenie się anginy:

- Rozcieńczyć świeży sok z granatu w wodzie i płukanie go trzy lub więcej razy dziennie.

- Pij świeży sok z granatu, nierozcieńczony.

- Zaparz herbatę ze świeżego granatu (dodaj odrobinę lokalnego miodu, aby uzyskać dodatkowe ukojenie).

- Zmieszaj sok winogronowy, sok z granatu i odrobinę lokalnego miodu i pij jako tonik uspokajający.

Korzyść 2: Sok z granatu pomaga organizmowi w walce z rakiem

Nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć działania prewencyjne przeciwko rakowi. Nasiona granatu i sok z nich mogą być potężnym sprzymierzeńcem we wzmacnianiu obrony organizmu przed rakiem, w tym tak rozpowszechnionymi nowotworami jak rak prostaty i piersi.

Według eksperta w dziedzinie zdrowia, Dr. Axe, granat jest tak napakowany przeciwutleniaczami, że w testach wykazuje trzykrotnie wyższy poziom antyoksydantów niż zielona herbata czy czerwone wino!

Oto dwa sposoby na wykorzystanie soku z granatów w walce z rakiem:

  • - Pij świeży sok z granatów (świeżo wyciskany lub butelkowany, tłoczony na zimno sok organiczny bez dodatku cukru i innych składników).
  • - Jedz świeże granaty.

Korzyść 3: Sok z granatów może obniżyć wysokie ciśnienie krwi

Przy dzisiejszym wysokim poziomie stresu, nowoczesnym stylu życia, nie jest zaskoczeniem, że więcej osób cierpi na wysokie ciśnienie krwi niż w jakimkolwiek innym czasie w historii. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia, szokujące jest to, że jedna na trzy osoby dorosłe ma obecnie podwyższony poziom ciśnienia krwi. Ale choć nie zawsze jest możliwa zmiana pracy i przeprowadzka na plażę, możesz pić świeży sok z granatów, który pomoże Ci naturalnie obniżyć ciśnienie krwi.

Korzyść 4: Sok z granatów wzmacnia układ odpornościowy

Sok z jednego granatu może dostarczyć Ci około 40 procent dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminę C. Co więcej, świeży sok z granatów, który nie był pasteryzowany (przetwarzany) dostarczy najbardziej realną i silną formę witaminy C, więc pamiętaj, aby pić go świeżo po wyciśnięciu z sokowirówki!

Korzyść 5: Sok z granatów może zwalczać bakterie i grzyby

Jeśli kiedykolwiek miałeś zakażenia bakteryjne lub grzybicze, wiesz, jak niewygodne te rodzaje dolegliwości mogą cię!

Jedną z wielu korzyści płynących z soku z granatów jest to, że może on pomóc Ci przezwyciężyć wysoki poziom drożdży (takich jak wspólna Candida Albicans), choroby zębów i jamy ustnej, takie jak zapalenie dziąseł i choroby przyzębia, a także zaburzenia trawienia spowodowane brakiem równowagi bakterii jelitowych.

Korzyść 6: Sok z granatów może zmniejszyć stan zapalny w organizmie

Według Centers for Disease Control, prawie jedna czwarta wszystkich dorosłych dzisiaj cierpi z powodu jakiejś formy lub zapalenia stawów.

Kiedy stan zapalny występuje przewlekle w organizmie, może powodować bolesne dolegliwości zdrowotne, takie jak zapalenie stawów. Kiedy stawy, ścięgna i więzadła ulegają zapaleniu, możesz czuć się tak, jakby bolało Cię całe ciało.

Korzyść 7: Sok z granatów może obniżyć ryzyko chorób serca

Kiedy tętnice serca zatykają się płytką nazębną, prowadzi to do miażdżycy, zagrażającej życiu choroby serca, która może powodować udar, atak serca i śmierć.

Naukowcy odkryli, że picie świeżego soku z granatów może pomóc organizmowi zmniejszyć odkładanie się blaszki miażdżycowej nawet o 30 procent, a także pomóc w transporcie "złego" cholesterolu LDL z organizmu.

Korzyść 8: Sok z granatów może poprawić pamięć.

Przy tak powszechnej dziś chorobie Alzheimera i demencji, naturalne jest uważne obserwowanie siebie pod kątem oznak utraty pamięci. Istnieją również inne przyczyny utraty pamięci, w tym inwazyjne zabiegi chirurgiczne i zwykła starość.

Dobra wiadomość jest taka, że sok z granatów może zmniejszyć produkcję pewnych typów blaszek miażdżycowych, które mogą powodować lub zwiększać nasilenie choroby Alzheimera.

Badania z udziałem osób starszych lub po operacji, które nie cierpiały na chorobę Alzheimera, wykazały, że po wypiciu soku z granatów wystąpiły podobne markery poprawiające pamięć.

Korzyść 9: Sok z granatów może poprawić płodność

Dla mężczyzn cierpiących na utratę libido lub par zmagających się z poczęciem dziecka, sok z granatów może być tym, co lekarz zlecił, według niedawnego artykułu w Daily Mail.

Aby uzyskać ten efekt, można pić jedną szklankę świeżego soku z granatów dziennie przez co najmniej siedem kolejnych dni.

Korzyść 10: Sok z granatów naturalnie poprawia nastrój

Picie soku z granatów może zwiększyć produkcję estrogenu i serotoniny w organizmie, z których oba są związane z podwyższonym nastrojem.

Teraz, gdy wiesz już więcej o zdrowotnych korzyściach płynących z picia soku z granatów, nadszedł czas, aby się zanurzyć i doświadczyć tych korzyści na własnej skórze!

Pamiętaj, że picie świeżego soku z granatów nie musi być trudne ani czasochłonne. Jeśli nie masz czasu lub możliwości, aby pić świeży sok z granatów w domu, możesz odwiedzić lokalny sklep spożywczy lub sklep ze zdrową żywnością, aby znaleźć wysokiej jakości sok.

Paulina

Redakcja widgetpot.pl

Zobacz również