img

Co oznaczają symbole na plastikowych opakowaniach do żywności? cz II

Do zmywarki, mikrofalówki, zamrażalnika?

Na plastikowych opakowaniach do przechowywania żywności mamy między innymi symbol tworzywa z jakiego takie opakowanie jest przygotowane. Obok tego będzie można znaleźć również inne cenne dla nas informacje. Między innymi dowiemy się jak będzie można korzystać z takiego opakowania. (http://sklep.puregreen.pl/agd/akcesoria-kuchenne/pojemniki-spozywcze/)

Symbol kieliszka oraz widelca to informacja, że ten produkt może mieć kontakt z żywnością. Oznacza to, że nie powinien wydzielać szkodliwych substancji do jedzenia, tak że nasze zdrowie będzie zagrożone. Taki pojemnik nie powinien też zmieniać smaku czy zapachu naszych posiłków. Kolejny symbol będzie oznaczał, że dane tworzywo pozbawione będzie bisfenolu

A. To ważny znak, z którym będziemy się często spotykać na butelkach i innych naczyniach dla małych dzieci. Pierwszy symbol w drugim rzędzie mówi nam o tym czy dany przedmiot nadaje się, że do mycia w zmywarce. Jeśli brakuje takiego znaku to lepiej myć go ręcznie. Następny znak pokaże nam czy będzie można takie tworzywo podgrzewać w mikrofali. Jednocześnie mamy tam również informację o tym jaka może być maksymalna moc w jakiej sprzęt może pracować w trakcie podgrzewania.

Ostatnie oznaczenie będzie informować o tym, czy ten surowiec nadaje się do pieczenia w piekarniku. Choć trudno spotkać go na plastikowych opakowaniach, ale może się pojawiać na specjalnych rękawach foliowych do pieczenia. Można także znaleźć tam informację o tym do jakiej maksymalnej temperatury będzie można podgrzewać nasze opakowanie. Najczęściej takie dane są podane w stopniach zarówno Celsjusza jak i też Fahrenheita. Jeśli opakowanie będzie się nadawać do mrożenia to znajdzie się na nim oznaczenie w postaci śnieżynki i to będzie znak, że w zamrażarce nic złego się z nim nie stanie.

Oczywiście warto na te wszystkie oznaczenia zwracać uwagę, ponieważ dają nam informację o tym jak taki pojemnik może być wykorzystywany. to bardzo ważne, ponieważ takie informacje będą dla nas bardzo istotne, szczególnie, jeśli chętnie i często z takich pojemników korzystamy.

Paulina

Redakcja widgetpot.pl

Zobacz również