img

Nowoczesny pojemnik na jedzenie – dlaczego warto go mieć?

Oszczędność

Pojemniki na żywność kupujemy przede wszystkim dlatego, że są one wygodne. Zapominamy, że dzięki nim możemy także oszczędzać. Z jednego pojemnika możemy korzystać przez bardzo długi okres. W sklepach mamy ogromny wybór różnych rodzajów pojemników. Są wśród nich pojemniki, w których zmieści się nawet sześć szklanek pożywienia. Są oczywiście także i mniejsze. Wśród tych ostatnich popularnością cieszą się te o jednej lub dwóch komorach. Są idealne na drugie śniadanie do pracy lub szkoły. Możemy w nich zabrać oddzielnie warzywa i owoce. Bez trudu kupimy także pojemniki na zupę oraz pojemniki na sałatki. Te ostatnie mają oddzielne przegródki, bardzo zresztą szczelne, w których możemy zabrać sos do sałatki. (http://sklep.puregreen.pl/agd/akcesoria-kuchenne/pojemniki-spozywcze/)

Korzystając z pojemników na jedzenie zaoszczędzimy pieniądze i czas. Zamiast przygotowywać lub kupować gotowe kanapki, wystarczy pozostałości z obiadu przełożyć do odpowiedniej wielkości pojemnika, schować do lodówki. Następnego dnia mamy gotowy posiłek do szkoły lub do pracy. Troska o środowisko naturalne Jeżeli zdecydujemy się korzystać z pojemników na lunch, nie będziemy potrzebowali każdego ranka folii aluminiowej lub spożywczej, foliowych woreczków lub torebek.

Pomyślmy, ile mniej śmieci powstanie, kiedy zaczniemy korzystać z pojemników na żywność?

Jeżeli nasza rodzina składa się z kilku osób, to w ciągu jednego roku na wysypisko śmieci trafi kilkaset torebek foliowych mniej! Panująca od kilku lat moda na bycie eko z pewnością zasługuje na to, aby zostać jej zwolennikiem. W sprzedaży znajdują się obecnie lunchboxy, które produkowane są z tworzyw, które można ponownie wykorzystać. Do tego nie zawierają one takich szkodliwych substancji jak BPA, ftalany. PCV, czy ołów. Bardzo modne stało się korzystanie z kubków termicznych Eco Mug, które w całości powstają z surowców poddanych recyklingowi.

My także powinniśmy się zatroszczyć o naszą planetę i korzystać z ekologicznych pojemników na żywność. Zróbmy to nie tylko dla siebie, ale także dla następnych pokoleń!

Kacper

Redakcja widgetpot.pl

Zobacz również